Wynik badania obrazowego płuca do analizy
Proszę o odpowiedź co oznacza ten opis. Pasmowate zmiany włókniste w środkowym polu płuca oraz polu nadprzeponowym lewym. Ponadto, w rzucie przednim odcinka żebra I po stronie prawej zacienieie/zagęszczenie o ś. ok1,8 cm. Wskazane porównanie obrazu rtg z poprzednim badaniem klatki lub dalsza diagnostyka. Poza tym pola płucne bez zagęszczeń miąższowych, jamy opłucne wolne, sylwetka serca w gr. normy. Aorta piersiowa wydłużona. Z góry dziękuję za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA, 46 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Nie można na oodstawie powyższego opisu stwierdzić jednoznacznie co oznaczają opisane zmiany. Na pewno konieczne jest wykonanie dodatkowych badań obrazowych celem wykluczenia zmian nowotworowych.