Wynik badania ogólnego kału u 23-letniej osoby do oceny

Witam, proszę o interpretację wynikow badania ogolnego kału. Barwa- żółta, Konsystencja- papkowata, woń- int. Ph-,60 śluz- i ropa- nie wykryto, ujemna krew w kale, krople tłuszczu- poj, ziarna skrobii-liczne, komórki roś,inne-bardzo liczne, cysty i jaja pasożytów- nie wykryto. Bardzo się martwię tymi wynikami, mam też liczną candidę w kale. Jakie są przyczyny i jak leczyć.? Pozdrawiam

Witam!
Wynik sam w sobie nie jest zbyt niepokojący - należałoby się zastanowić nad przyczyną żółtego zabarwienia stolca oraz ewentualnym przerostem Candida (drożdżak ten może w warunkach prawidłowych znajdować się w stolcu, nie powodując dolegliwości). Wynik powinien zinterpretować lekarz który ma możliwość zebrania wywiadu. Proponuję wizytę u lekarza rodzinnego, ewentualnie gastroenterologa.