Wynik badania ogólnego moczu u 31-latki

Badanie ogólne moczu (A01) Barwa Zółty Przejrzystosc zupełny PH 6,0 (5,0 — 8,) Ciezar własciwy 1,025 (1,005 — 1,030) Białko ujemne Glukoza ujemna Urobilinogen 0,2 E.U./dl (<= 0,2) Bilirubina ujemna ujemna Ciała ketonowe ujemne Leukocyty ujemne Azotyny dodatni Krew ujemna Mikroskopowy osad moczu (A19) Nabłonki płaskie dosc liczne Leukocyty 2-4 ( 0 - 3 wpw) Bakterie nieliczne Pasma sluzu liczne. Co można odczytać z tych wyników

Aleksander Ropielewski

W sytuacji objawów klinicznych możnaby podejrzewać zakażenie układu moczowego. W takiej sytuacji wskazana wizyta u lekarza.