Wynik badania patomorfologicznego raka szyjki macicy

Witam Chciałam się dowiedzieć jakie są rokowania w związku z wynikiem badania patomorfologicznego mojej mamy: rak szyjki macicy płaskonabłonkowy naciekający w stopniu G2? Moja mama została zapisana na operacje, ale w związku z tym, że nie badała dawno tarczycy kazano jej najpierw zrobić badanie i lekarz podejmie decyzje czy będzie operowana. Interesuje mnie czy taka operacja niesie ze sobą jakieś ryzyko i czy jest możliwość zastosowania innego leczenia jeżeli mama nie będzie mogła być operowana?

Trudno odpowiedzieć, bo nie wiem jakie jest zaawansowanie raka, ale jeżeli jest planowana operacja, to znaczy, że jest to wczesny rak, i operacja daje największe szanse wyleczenia