Wynik badania PET do analizy

Prosze o pomoc w odczytaniu wyniku mojej mamy badanie pet-ct.Klinicznie: Zmiana lita zamostkowa naciekająca opłucną po str.prawej. Cel badania: Ocena charakteru zmiany. Głowa i szyja: Pobudzenie metabolizmu FDG w migdałkach podniebiennych (SUV max po str.lewej 5,6,SUV max po str.prawej 6,9)- do oceny laryngologicznej. Pobudzenie metabolizmu glukozy w tk.tłuszczowej karku (SUV max 7,4)-pobudzenie tłuszczu brunatnego.

Piotr Pilarski

Wynik nic nie mówi o zmianie zamostkowej. Ciężko mi się odnieść do wyniku nie znając szczegółów. Proszę pokazać wynik lekarzowi zlecającemu badanie.

Pozdrawiam.