Wynik badania płuc i linfadenopatria oraz kaszel i uczucie duszności

Przypodstawne części płuc wseg. 10 drobne rozsiane guzki miękko tkankowe niemierzalne obustronnie. Liczne zaciemnienia około naczyniowe. Pogrubiałe przegrody miedzy pęcherzykowe i między zrazikowe. Stwierdzona linfadenopatia, węzły chłonne bezbolesne, hipersplenizm. Z neurologi padaczka. Męczy mnie kaszel, mam uczucie duszności nacisku na klatkę piersiową. Szybko się meczę, robię senny. Co znaczy ten wypis i czy ma to jakiś związek z węzłami?Badanie cytometrycze wykazało brak chłoniaka.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obraz płuc jest niepokojący i wymaga dalszej diagnostyki. Wskazane jest wykonanie badania ekg serca.