Wynik badania płuc u 30-latki

co znaczy: nieco wzmożony rysunek naczyniowy płuc przysercowo, oraz drobne, rozsiane zmiany włókniste w miąższu płuc? z góry dziekuje za opowiedz

Witam! Na wstępie muszę zaznaczyć, że wynik badania rtg w każdym przypadku powinien być interpretowany w kontekście bezpośredniego badania i prezentowanych przez pacjenta objawów. Wzmożony rysunek naczyniowy najczęściej jest wynikiem wad zastawkowych serca lub schorzeń układu oddechowego. Zmiany włókniste natomiast są pozostałością po przebytych stanach zapalnych tkanki płucnej. Proponuję zwrócić się z prośba o interpretacje do lekarza który zlecił wykonanie rtg.