Wynik badania po operacji krążka międzykręgowego

Stan po operacji krążka międzykręgowego L5/S1po lewej stronie w otoczeniu nieco poszerzony korzeń nerwu rdzeniowego-najprawdopodobniej blizna.Wt orne zmiany degeneracyjne w trzonach kręgów L5/s1resztkowo podwyższony sygnał w T2iSTIR w obszaże dostępu operacyjnego.Podwyższony sygnał w T2 iSTIR (w mniejszym stopniu niż poprzednio)w obszarze zespołu 5/S1kręgów-krążka należy łączyć ze zmianami degeneracyjnymi.Niewielka okrężna wypuklina krążka 4/l5-jak poprzednio drobna wyspa lub naczyniak ok 7 mm.

Nie wiem niestety jakie z tym wynikiem NMR kręgosłupa związane jest pytanie. Opis NMR świaczy o wytworzeniu się blizny w obszarze operowanym w okolicy nerwu rdzeniowego - nie wygląda w opisie, aby to było patologiczne zbliznowacenie (czyli z uciskiem). Poza tym sąsiednie krążki i kręgi kostne zmienione zwyrodnieniowo. Niewielka przepuklina krążka międzykręgowego L4/L5 i naczyniak lub wyspa szpikowa w zakresie kręgu (bardzo niewielka).