Wynik badania po usunięciu żołądka, śledziony i niektórych węzłów chłonnych

Witam. Moj Tata ma usunięty cały żołądek, śledzione i niektóre węzły chłonne, rak złośliwy. Dostał już wynik po operacji i chciałabym wiedzieć co dalej...i jakie są rokowania? oto wyniki w skrócie:niskozróżnicowany rak gruczołowy żoładka, typ rozlany typ. Lorena, nowotwór nacieka calą grubość ściany żołądka w tym gałęzie nerwów obowodowych i ściany nacz. krwionosnych oraz tkanki z ogniskowym naciekaniem powierz. przedn.surowikówki, nacieka też przylegajacy węzeł chł. w 1 z 3 węzłów chł. krzywizny większej żołądka oraz w 1 z 3 wezłów chł. okolicy pnia trzewnego stwierdzono przerzuty raka z cechami przekroczenia torbieli węzła. w śledzionie nie stwierdzono przerzutów ...wg. klasyfikacji TNM ftA pN3a. co dalej??? jakie są rokowania??? tata ma 58 lat.dziekuje za odp.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Stopień zaawansowania choroby jest bardzo duży. Zarówno typ histologiczny (rak niskozróżnicowany) jak i naciekanie naczyń krwionośnych i nerwów to negatywne czynniki rokownicze. Rokowanie jest złe. Tato musi pozostawać pod opieką poradni onkologicznej.