Wynik badania po wycięciu guzka z lewej piersi

W lutym został wycięty guzek z lewej piersi.(Wynik- Makroskopowo: fragment tkankowy piersi lewej o wym: 6x4,5x3cm, na przekroju w miejscu oznaczonym nitką znajduje się białawe zgrubienie tkanki nie tworzące guzka z torbielką średnicy 0,5cm. Mikroskopowo: tkanka tłuszczowo-gruczołowa z drobnymi torbielami oraz ogniaska metaplazji apokrynowej.) Obecnie wyczułam guzek w tej samej piersi tylko w innym miejscu. Badanie kontrolne mam w czerwcu. Czy powinnam zgłosić się wcześniej ? co to może być?

przedstawiony opis nie wzmaga niepokoju onkologicznego. Można by poczekać. Jeżeli niepokój jest zbyt duży, proszę umówić się na USG.

Dzień dobry,
Zapraszam na konsultację, gdyż interpretacja wyniku jest niezwykle ważną czynnością lekarską i powinna być przedstawiona pacjentowi na osobistej konsultacji, kiedy jest możliwość spokojnej rozmowy i wyjaśnień.Aby unikać nieporozumień i zachowania prywatności pacjenta nie praktykuję informowania pacjenta na odległość o wynikach badań histopatologicznych.
kontakt@drjaworowski.pl
Dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgi plastycznej
specjalista chirurgii ogólnej
onkologicznej