Wynik badania pola widzenia u 5,5-latki

Oko prawe: -podwójne widzenie -przedmioty większe niż w oku lewym -z bliska obraz widziany podwójnie ,z daleka rozmazany. Oko lewe: -po zamknięciu oka prawego wszystko w porządku. U optometrysty stwierdzono zeza rozbieżnego. Choroba zaczęła objawiać się bólem oczu,niedługo potem pogorszeniem widzenia.Objawy przyszły nagle ok.3-4tyg.temu. Czy zez może pojawić się z dnia na dzień? Czy przy zezie widzi się podwójnie jednym okiem,większe przedmioty? Objawy są u córki 5,5l. Na co wskazują objawy?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie okulistyczne aby móc coś więcej powiedzieć. proszę koniecznie udać się do lekarza okulisty dziecięcego. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Może być konieczność udania się do lekarza neurologa i wykonania badań obrazowych.