Wynik badania polipa kątnicy

Witam. Rozpoznanie kliniczne: Polip coli Badanie: 1. Polip kątnicy 2. Polip esicy Wynik badania: 1. Gruczolak cewkowy z dysplazją małego stopnia wycięty w całości. 2. Polipowaty fragment błony śluzowej jelita grubego ze skupieniami komórek histiocytarnych. Proszę o krótką interpretację tego wyniku o co chodzi i czy to jest jakiś rak szkodliwy lub co to jest? Dziękuję i pozdrawiam.

Nie jest to rak w opisanych wycinkach, ale o ostateczną interpretację wyników należy zgłosić się do lekarza, który kolonoskopie wykonywał, on wie jak zmiana z ktorej pobrał wycinek wygladała i czy opis badania mikroskopowego odpowiada obrazowi widzianemu w kolonoskopii