Wynik badania poziomu cholesterolu u 54-letniej osoby

Mam wynik z badania krwi: cholesterol całkowity - 259,1 mg/dl, HDL-cholesterol - 62,4 mg/dl, LDL-cholesterol - 175,7 mg/dl, Trojglicerydy - 175,7 mg/dl , Glukoza we krwi - 99,1 mg /dl. Co to oznacza dla mojego zdrowia ? Jestem mężczyzną, mam 54 lata, codziennie jeźdzę na rowerze i jem dużo ryb, żadnej diety nie stosuję, mięso też jem.

Renata GrzechociĹska

Nieprawidłowe są wyniki gospodarki cholesterolowej. Proponuję włączyć dietę, odpowiednią do schorzenia. Oraz wykonać badania za jakiś czas jeśli wyniki się nie unormują prawdopodobnie konieczne będzie włączenie postepowania farmakologicznego. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, który pokieruje dokładnym postępowaniem.