Wynik badania poziomu cukru u 46-latki

Witam,proszę o interpretacje moich wyników pomiary cukru na czczo wachają sie od 128-170mierzone glukometrem.Badania wykonane w laboratorium GGTP-56U/L,CHOLESTEROL 259mg/dl,Trojglicerydy 317mg/dl,HDL cholesterol 44mg/dl LDL cholesterol 152,Glokoza na czczo 150mg/dl. Kolejne badania glukoza w surowicy 132,Hemoglobina glikowana 6,0 % .Z gury dziękuje

Dzień dobry,

Na podstawie wyników badań można postawić rozpoznanie cukrzycy i hipercholesterolemii. Proszę jak najszybciej skontaktować się z diabetologiem (internistą), który zaleci Pani odpowiednie leczenie, dzięki czemu wyniki wrócą do normy, a Pani zredukuje sobie ryzyko wystąpienia odległych powikłań związanych z tymi chorobami.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz