Wynik badania poziomu d-dimerów oraz stosowanie zastrzyków Dexaven

Dzien dobry. Mam pytanie.Moj wynik na D dimery wyszedł 491 norma w labolatorium to <500 czy jest on w normie?Czy rozpoczynją się jakies problemy z zakrzepicy żył?Otrzymuję teraz zastrzyki Dexaven wczesniej diklofenak zastrzyki na stwrdzony nerwobol miedzyzebrowy. czy te leki mają wpływ na zmiany w tym wyniku.Bardzo się martwie.

Witam Panią,

Wynik jest jeszcze prawidłowy, więc nie ma Pani powodów do zmartwienia. Dexaven jako glikokortykosteroid może zwiększać ryzyko zakrzepicy, lecz nie jest to częsty objaw niepożądany tego leku.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz