Wynik badania poziomu ferrytyny u 20-letniej osoby

Witam. Robiłam badanie ferrytyny, wynik wyszedł 13,4. Mam 20 lat. Czy wynik nie jest za niski?

Witam Panią,

Stężenie ferrytyny jest za niskie, co świadczy o niedoborze żelaza w organizmie. Proszę oznaczyć sobie morfologię krwi, stężenie żelaza we krwi oraz ferrytynę, a z wynikami udać się do lekarza, który zaleci Pani zapewne jakieś preparaty żelaza, celem uzupełnienia jego poziomu w organizmie. A tymczasem proszę spożywać więcej produktów zawierających żelazo, np. produktów mięsnych itd.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz