Wynik badania poziomu testosteronu u 20-latki

Witam.Mam 20 lat. Właśnie odebrałam wyniki testosteronu, które wskazały następująco :0,63 ng/ml przy wartościach referencyjnych : 0,06-0,82 ng/ml. Czy zatem wszystko jest w normie ?

Dzień dobry,

Z tego co Pani pisze testosteron jest w zakresie górnej normy. Jeśli ma Pani jakieś objawy, np. hiperandrogenizacji, zaburzenia miesiączkowania itd. , warto wówczas udać się do endokrynologa, który zaleci dodatkowe badania, a w razie potrzeby odpowiednie. Leczenie. Niezbędne jest zebranie dokładnego wywiadu chorobowego i badanie lekarskie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz