Wynik badania poziomu TSH a wypadanie włosów

Witam, mam straszny problem z nadmiernym wypadaniem włosów, kiedyś miałam bardzo długie i gęste włosy a teraz sobą bardzo słabe i strasznie wypadają. Robiłam badanie TSH i wyszło TSH 5.08 (0,27-4,2) . Jeżeli okaże się (mam nadzieje, że nie), ale gdyby jednak okazało się, że mam niedoczynność tarczycy to czy przy leczeniu tej choroby problem z wypadaniem włosów poprawiłby się ? :(

Dzień dobry,

Podwyższony poziom TSH świadczy z dużym prawdopodobieństwem o pierwotnej subklinicznej lub klinicznie jawnej niedoczynności tarczycy, która może być przyczyną nadmiernego wypadania włosów. Proszę oznaczyć sobie stężenie FT3, FT4 oraz stężzenia przeciwciał antyTPO i aTG i z uzyskanymi wynikami badań skontaktować się z endokrynologiem, który przy okazji wykona Pani usg tarczycy. Właściwe leczenie powinno zmniejszyć nasilenie Pani dolegliwości. Przy okazji proszę wykonać oznaczenie morfologii, a w przypadku obniżonego stężenia MCV i/lub hemoglobiny proszę oznaczyć żelazo we krwi.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz