Wynik badania poziomu TSH u 44-letniej osoby

Witam chcialam sie dowiedziec co oznacza TSH 2,440 ulU´,ml 0,270-4,200 .EOSprocent 6,1procent-1,0-5.0

Dobry wieczór,

TSH to hormon wydzielany przez przysadkę, który reguluje pracę tarczycy. W przypadku pierwotnej niedoczynności tarczycy stężenie TSH rośnie, zaś w przypadku jej nadczynności spada. W Pani przypadku TSH znajduje się w zakresie wartości prawidłowych, co oznacza, że Pani tarczyca pracuje prawidłowo lub jeśli jest Pani leczona, dawka leków jest właściwie dobrana.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz