Wynik badania poziomu wapnia we krwi u 21-letniej osoby

Witam. Stezenie wapnia we krwi 2,65 mmol/l, norma 2,50 mmol/l. Czy jest to sygnal czegos niebezpiecznego? Reszta wynikow w normie, nerki w normie, a nawet lepiej niz powinny

Dzień dobry,

Sugerowałbym oznaczenie we krwi stężenia parathormonu, fosforanów, fosfatazy zasadowej oraz wit D3 25 (OH). W razie odchyleń od normy proszę skontaktować się z endokrynologiem.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz