Wynik badania prenatalnego w 14 tygodniu ciąży u 41-latki

Dzień dobry mam pytanie, mam 41 lat i jestem 14 tygodniu ciąży i byłam teraz na badaniach prenetalnych i wyszło mi TRIS 21 par chromosomów -wysokie ,- TRIS-18-13 par chromosomów niskie czy mam się martwić że mogę urodzić chore dziecko na zespół downa ,dodam że USG i inne badania były dobre i czy ten wynik może być spowodowany wiekiem moim dodam że (partner mój ma 35 lat ) proszę pomoc

Marek Pabian

Witam serdecznie,
w tym przypadku koniecznie jest wykonanie badań inwazyjnych,
pozdrawiam Marek Pabian.