Wynik badania przeciwciał anty-CMV u 3 tygodniowego dziecka

Witam serdecznie , proszę o pomoc , moja 3 tyg córeczka miała badania na cytomegalię bo się urodziła mała 2,400 w 38 tyg ciąży , wynik IgG - 187 , wynik IgM 0,12 . Czy to znaczy że jest chora na cytomegalię ? Słyszałam teorię że to są przeciwciała które otrzymała ode mnie(ja nie miałam robionych badań na cytomegalię w ciąży ) i że te przeciwciała mogą jej się zmniejszać - czy to prawda? Czy już powinnam powtórzyć to badanie czy poczekać , jakie jeszcze badania mogę zrobić ?

Witaminy w ciąży

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Ze względu na niską masę urodzeniową wskazana jest kontrola u neonatologa lub pediatry, który określi czy dziecko rozwija się prawidłowo i czy wskazane są dodatkowe badania i konsultację, np. neurologiczna lub okulistyczna.