Wynik badania przeciwciał przeciw różyczce w 5. tygodniu ciąży

Witam, niepokoi mnie mój wynik dotyczący przeciwciał p/wirusowi różyczki IgM wyszedł 1,3 (wątplipy) kiedy norma jest <1,2 ujemny; 1,2-1,6 wątpliwy; >1,6 dodatni. Jestem w 5 tyg ciąży i ten wynik jest dla mnie b. niepokojący. Nadmienię, iż 3 mies. przed zajściem w ciąże robiłam wstępne badania przygotowujące, a tam badania dot. różyczki wyszły IgG 164,6 IU/ml (normy: <10 IU/ml-nieobecne; >10 IU/ml obecne), a IgM 0,21 COI (normy: <0,8 nieobecne; 0,9-1,0 graniczne; >1,0 obecne). Co dalej robic?

Aleksander Ropielewski

Nie niepokoić się i powtórzyć badanie za 2 tygodnie. Z opisu istnieje małe ryzyko że jest Pani zakażona różyczką.