Wynik badania przeciwciał WZW i antygenu HBs

Mam28lat. 3 lata temu podczas zabiegu otrzymałem wynik badania przeciwciał WZW jako wątpliwy. Za 6 miesięcy planuje operację przegrody więc zbadałem sobie ilość przeciwciał. Wynik: a) antygen HBS ujemny oraz b) p/p WZW niereaktywny 690 mlU/ml, H <10. W dzieciństwie miałem 3 szczepieniana WZW. 1)Czy obecnie posiadam ochronę przeciwko żółtaczce?? 2)Czy przed tym zabiegiem powinienem dodatkowo się zaszczepić? 3)Jeżeli tak to ile szczepień? 4)Czy są one refundowane na NFZ?

Lek. Tomasz Budlewski

tzn wynik jest niereaktywny? czy ilośc 690 jest wynikiem ilości przeciwciał? proponuje udac się do lekarza rodzinnego.