Wynik badania radiologicznego kręgosłupa 36-letniej osoby do analizy

L4-L5 okrężna wypuklina krążka międzykręgowego z prawoboczna pjm z kompresją prawego korzenia nerwowego L4 L5-S1 podwięzadłowa centralna pjm z kompresją korzeni nerwowych S1, w wiekszym stopniu lewego korzenia S1. Dehydracja L4-L5, L5-S1 z obniżeniem wysokości krążka L5-S1. Zmiany wytwórcze tkanki kostnej krawędzi trzonów kręgow L5 i S1 ze sklerotyzacją blaszek granicznych trzonów kręgów. 5 tydzień rehabilitacji bez większych efektów. Czy powinienem rozważyć opcje operacji ? Proszę o pomoc.

Witam serdecznie,

Wynik badania uwidocznił chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Decyzję o wyborze metody leczenia należy do lekarza neurochirurga. Dlatego sugeruję udać się do neurochirurga w celu konsultacji oraz ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.