Wynik badania radiologicznego płuc

Co może oznaczać taki wynik badania radiologicznego. Policykliczne uwypuklenie cienia wnęki lewego płuca –podejrzenie obecności powiększonych węzłów chłonnych /tu?-do dalszej diagnostyki tk.kl.piersiowej. Pola płucne bez zagęszczeń, przepona i sylwetka serca w granicach normy. RTG było robione u mojego 25 letniego syna po trzytygodniowym braniu antybiotyku najpierw na zapalenie oskrzeli potem zapalenie płuc.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w tej sytuacji wymagana jest dalsza diagnostyka - konsultacja z pulmonologiem i wykonanie tomografii komputerowej płuc. Zróżnicować należy obserwowane zmiany w okolicy wnęki płuca ze zmianami pozapalnymi i ew. zmianami nowotworowymi.