Wynik badania radiologicznego płuc 41-latki

Witam, chciałbym prosić o informację co oznacza poniższy wynik badania radiologicznego płuc: "Miąższ płucny bez zagęszczeń. Poszerzony dolny biegun wnęki lewej. Serce niepowiększone." Mam 41 lat i nigdy nie paliłam papierosów. Pozdrawiam, Anna

Witam. Poszerzenie wnęki płucnej może mieć wiele przyczyn, m.in. powiększenie węzłów chłonnych, guz, czy poszerzenie dużych naczyń krwionośnych tej okolicy, a i to nie wyczerpuje wszystkich możliwości. Konieczna jest korelacja obrazu rtg z pełnym obrazem klinicznym. Sugeruję wizytę u lekarza POZ który zweryfikuje konieczność pogłębiania diagnostyki.