Wynik badania receptora HER 2 60-letniej kobiety do analizy

Witam . Obecnie mialam robione badanie histopatologiczne jednoznaczne receptora her2/ /slabo dodatni a z tego wyniku metoda SISH wyszedl nastepujacy Dual ISH nie wykazuje amplifkacje : Her -2/Chr 17 - 0,9. HER 2 :ujemny. A pytanie mam takie :czy to dobry czy zly jest wynik her2 ujemny ?

Badanie immunohistochemiczne ma większą wartość i wskazuje bezpośrednio na obecność lub nie zwiększonej ilości kopii genu HER2 w komórkach Pani guza. Nie posiadanie dodatniego HER/Neu2 oznacza mniejszy potencjał wzrostu guza, ogranicza jedną z metod leczenia, jednak to tylko jeden minus tego stanu.