Wynik badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa 38-latka

WItam Prosze o interpretację wyników rezonansu. Dehydratacja krążka międzykręgowego L5-S1.Tylna przepuklina krążka międzykręgowego L5-S1, wielkości do 9 mm, uciska worek opony twardej i zwęża zachyłki boczne, w większym stopniu lewy, z wyraźnym uciskiem lewego korzenia S1; w mniejszym stopniu modelowany prawy korzeń S1. Poza tym nie stwierdzam wypuklin krążków międzykręgowych, ani ucisku na struktury wewnątrzkanałowe. Stożek rdzenia bez zmian. Bólu rwy prawie brak Czy rehabilitacja pomoże Marek

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sama rehabilitacja prawdopodobnie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Warto skonsultować się z neurochirurgiem gdyż wskazany jest zabieg operacyjny. Warto jednak zaznaczyć iż nie jest on konieczny ''NA JUŻ''.