Wynik badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa 39-latka

Jak odczytywać i co zrobić z takim wynikiem rezonansu magnetycznego kręgosłupa: na poziomie L5/S1 centralna wypuklina jądra miażdżystego uciskająca worek oponowy na gł. 6mm w części środkowej. Krążek miernie obniżony, wykazuje cechy dehydratacji. Lordoza lędźwiowa zniesiona. Pozostałe krążki w normie.

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Zniesienie lordozy lędźwiowej czyli fizjologicznego wygięcia tego odcinka kręgosłupa do przodu, oznacza "wyprostowanie" tego wygięcia. Zniesienie lordozy lędźwiowej sprzyja powstawaniu zmian zwyrodnieniowych, co może objawiać się dolegliwościami bólowymi.
Wskazana jest u Pana konsultacja z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.