Kobieta , 61 lat Badanie rezonansu magnetycznego kręg.Zmiany zwyrodnieniowe krążków mk na poziomie L1-L2,L4-L5 i L5--S1 z obniżeniem ich sygnału(dehydratacja)i wysokosci.Na poz.L1-L2centralno-lewoboczne uwypuklenie krążka mk.z modelowaniemworka oponowego,L4-L5 szerokopodstawne uwypuklenie krązka mk,z model.wor.opon.L5-S1cent-praw.uwupuklenie krążka mk.z model.worka opon.ze spłyceniem pr.otworu mk.na tym poziomie nie równy zarys bl.granicznych i zm.zwyr.trzonów o typ.tłusz.czy powinnam zgodzić się na zabieg?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Rezonans magnetyczny - charakterystyka, przebieg, wskazania

Wszystko o rezonansie magnetycznym

Rzeonans magnetyczny różni się od tomografii komputerowej. Oba badania diagnostyczne należą jednak do badań obrazowych. Specjalista, wykonując tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny, może na ekranie zobaczyć wybrane organy naszego ciała i zauważyć...