Wynik badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa i zatok

Witam Proszę o interpretację wyniku rezonansu wielopoziomowa dyskopatia pod postacią częściowego odwodnienia krążków MK, na poziomie C5/skośne C6 okrężna wypuklina oraz płaska centralna przepuklina z naciskiem przedniej powierzchni worka oponowego AP równa się 10mm, widoczne fragmenty zatok szczękowych ze zgrubieniami śluzówki do 6mm, pozostałe poziomy -niewielkie wypukliny nie powodujące stenozy, tarczyca nieco niejednorodna-do USG

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog albo ortopeda.