Wynik badania RTG biodra

witam, wyniki badania rtg :szpara stawu biodrowego nieposzerzona,gł. kości ud. kształtna o pr. strukturze kostnej i gł.obrysie.Na kość kulszową tuż poniżej głowy kości udowej rzutuje się dobrze wysycone zacienienie o śr 5 mm-wyspa kostna lub zwapnienie w tk. miękkich. Na bliższą część trzonu kości ud. lewej rzutuje się obszar o wym.dyskretnych,obłoczkowatych zacienień o wym,10x10 mm.Nie uwidoczniono odczynów okostnowych ani destrukcji warstwy korowej kości udowej na zdj. AP. Jak interpretować?

Szanowna Pani, wynik badania RTG (opis wykonany przez radiloga) wymaga przede wszystkim odniesienia go do wywiadu oraz badania fizykalnego. Zatem powinien być omówiony przez prowadzącego Panią lekarza - nie znam szczególów ale w takiej sytuacji powinien zbadać Panią i omówić przytoczony wynik, jedynie BADANIA DODATKOWEGO, ortopeda. Pozdrawiam

WItam!!!
Sama interpetacja zdjecia bez zbadania klinicznego pacjenta niestety nie jest najepsza metoda leczenia :)
Sugerowałbym skonsultowanie sie z lekarzem ortopeda który zlecał Pani z jakiegoś powodu zdjecie RTG
Interpetacja opisu - sta biodrowy - prawidłowy, zacienienie, lub zwapnienie - może to być "nie wiadomo co"bez ogladniecia zdjecia (rtg to cień tkanek na klisze - totez wiele struktur może się rzutować)

"Na bliższą część trzonu kości ud. lewej rzutuje się obszar o wym.dyskretnych,obłoczkowatych zacienień o wym,10x10 mm.Nie uwidoczniono odczynów okostnowych ani destrukcji warstwy korowej kości udowej na zdj. AP" - brak cech odczynu okostnowego - to bardzo dobry opis ( na zdjeciu raczej wykluczajacy zmiane nowotworowa) to co zostało opisane to prawdopodobnie mała torbielka , zktóra prawdopodobnie nie trzeba edzie niczego robic

Ostatecznie sugeruje i tak konsultacje z ortopeda
Pozdrawiam