Wynik badania RTG: jak go odczytać?
Zniesienie lordozy. Zwężenie krążka międzykręgowego C5-C6, osteofitoza trzonów. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach unkovereebralnych. Częściowy blok kostny na poziomie C7-Th1. Jak odczytać ten wynik?

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
Badanie rtg odcinka szyjnego wykazało zniesienie prawidłowego jego wygięcia do przodu. Ponadto w kręgosłupie są zmiany zwyrodnieniowe. Mogą być one przyczyną dolegliwości bólowych oraz zaburzeń neurologicznych. Należy udać się na wizytę do poradni ortopedycznej oraz rehabilitacyjnej.
Pozdrawiam