Wynik badania RTG klatki piersiowej

Proszę o interpretację wyniku badania radiologicznego. Opis: Jamy opłucnowe bez cech płynu. Wielołukowy zarys prawej kopuły przepony. Spłycenie lewego kąta przeponowo-żebrowego. Linijne pasmowate cienie nadprzeponowo w polu dolnym płuca lewego - zwłóknienia? Płuca bez zagęszczeń miąższowych zapalnych,bez widocznych zmian ogniskowych. Rysunek naczyniowy płuc w normie. Sylwetka serca niepowiększona. Aorta piersiowa nieposzerzona w łuku.

Jamy opłucnowe bez cech płynu - oznacza prawidłowość Wielołukowy zarys prawej kopuły przepony - oznacza zmianę kształtu przepony spowodowaną zapewne zaciąganiem przepony przez zwłóknienie prawdopodobnie pozapalne (ze zrostami) w zakresie dolnej części opłucnej i płuca prawego Spłycenie lewego kąta przeponowo-żebrowego - oznacza albo niewielką ilość płynu w lewej opłucnej albo zaciągnięcie tego kąta przez zwłóknienie prawdopodbnie pozapalne Linijne pasmowate cienie nadprzeponowo w polu dolnym płuca lewego - zwłóknienia? - oznacza zapewne pozapalne zwłóknienie w dolnej części płuca lewego Płuca bez zagęszczeń miąższowych zapalnych,bez widocznych zmian ogniskowych. Rysunek naczyniowy płuc w normie. Sylwetka serca niepowiększona. Aorta piersiowa nieposzerzona w łuku - oznacza prawidłowość Taki obraz RTG świadczy o starych zmianach pozapalnych w zakresie dolnych partii płuc. Obraz RTG nie stanowi problemu klinicznego i nie wymaga raczej interwencji leczniczej. Proszę wynik Rtg jeszcze zinterpretować z lekarzem prowadzącym.