Wynik badania RTG klatki piersiowej 7-miesięcznego dziecka

znaczne poszerzenie cienia śródpiersia środkowego i górnego obustronnie jak w powiększeniu węzłów chłonnych.poza tym pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych.sylwetka serca w granicach normy.obraz rtg przemawia za Lymphoma. Dalsza diagnostyka i leczenie szpitalne.To rtg 7 miesięcznego dziecka.Dziewczynki. Co to znaczy?

Milena Lubowicz

Obraz radiologiczny sugeruje chłoniaka, jest to nowotwór układu chłonnego. Żeby go potwierdzić konieczna jest biopsja węzła chłonnego, więc proszę jak najszybciej ustalić termin przyjęcia.
Pozdrawiam