Wynik badania RTG kręgosłupa 28-letniej osoby do analizy
Proszę o interpretację Zdjęcie kregosłupa Th i L-S Zespół bólowy Th zaznaczona rotacja w osi długiej trzonów kregosłupa. Osteofity na krawędzich trzonów , w dolnym odcinku tworzące mostki kostne . Wysokość trzonów i szczelin miedzykręgowych zachowana. L-S pogłebienie fizjologicznej lordozy dolnego odcinka kręgosłupa z tendencją do poziomego ustawienia kości krzyzowej i przewężeniem od tyłu szczeliny międzykregowej L5-S1. Wysokość trzonów i pozostałych sczelin miedzykręgowych zachowana.

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Aby móc coś więcej powiedzieć należy wykonać badanie lekarskie oraz łącznie zinterpretować wyniki badań. Proponuje udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.