Wynik badania RTG kręgosłupa i miednicy

Wynik badania RTG kręgosłupa i miednicy. Proszę o interpretację: Demineralizacja kośca.
Lewowypukłe skrzywienie z odpowiednią asymetrią przestrzeni miedzykręgowych i wyrostków kolczastych.Obniżenie szczytu lordozy w projekcji bocznej.Dyskopatia L5/S1. Prawie poziome ustawienie kości krzyżowej. Osteofity przednio-bocznych krawędzi trzonów lędzwiowych od L3 do L5. Zmiany zwyrodn.w niektórych stawach miedzykręg. Zwiększona podchrzęstna sklerotyzacja panewek. Wizyta u ortopedy w maju br.

Interpretacja badania rtg bez znajomosci objawow, historii oraz zbadania pacjenta nie ma sensu. Badanie rtg jest tylko badaniem dodatkowym. Jesli lekarz na leczyc pacjeta a nie jego / jej rentgen musi pacjenta zbadac.