Wynik badania RTG kręgosłupa i zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgosłupa lędźwiowego
witam, wynik badania rtg - obnizona wysokość szpary międzytrzonowej L1/L2 I L2/L3. zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgoslupa lędzwiowgo. sklerotyzacja plytek granicznych trzonow. co to oznacza?

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Nieprawidłowości opisane w wyniku wskazują na chorobę zwyrodnieniową. O szczegółach sugeruję porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badania. Wynik powinien bowiem zostać oceniony w oparciu o dane kliniczne.