Wynik badania rtg kręgosłupa szyjnego 21-latki do analizy
Proszę o interpretacją badania. Opis zdjęć kręgosłupa szyjnego w projekcji A-P bocznej. Spłycenie lordozy szyjnej. Linia ciążenia przemieszczona do przodu. Dyskretne zwężenie przestrzeni m. kręgowej C6-C7 z podkorową sklerotyzacją wzdłuż płytek granicznych i osteofitami na tylnych krawędziach trzonów i wyciągnięciami kostnymi na przednich. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach m. k. pogranicza C/Th i w stawach Luschki C5-C6-C7. Poza tym zmian kostnych nie stwierdzono.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Szanowna Pani,
Opis badania nie wskazuje na poważna patologie, sugeruje zmiany przeciążeniowe i niewydolność miesni stabilizujących odcinek szyjny kręgosłupa. Wymaga Pani konsultacji ortopedycznej w celu skorelowana wyniku badania RTG z badaniem ortopedycznym.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu