Wynik badania RTG płuc 26-letniej osoby do analizy

witam, proszę o interpretacje wyniku rtg: pola plucne bez zmian ogniskowych cien sylwetki serca w normie katy przeponowo-zebrowe wolne zageszczony cien prawej wneki. Bardzo niepokoi mnie ostatni punkt, dodam, ze rtg mialam robione z powodu dlugiego kaszlu po chorobie, jestem alergiczką, biorę tableki na alergię ale kaszel, chrypka i katar się utrzymują. Proszę o pomoc, bardzo się martwię że to coś poważnego, nie śpię po nocach

Lek. Tomasz Budlewski

A czy było w ostatnim czasie rozpoznawane zapalenie płuc? Sądzę, że konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Bez poznania większej ilości informacji medycznych nie można się wypowiedzieć.