Wynik badania RTG u 67-latka

WYNIK BADANIA RTG. POLA PŁUCNE BEZ ZMIAN OGNISKOWYCH, MIERNIE ROZEDMOWE , WNĘKI SZERSZE NACZYNIOWE . JAMY PŁUCNE WOLE CZY TO GROZNE ?

Witam. Rozedmowe przejaśnienie płuc najczęściej jest skutkiem wieloletniego palenia papierosów. Poszerzenie wnęk naczyniowych najczęściej jest zjawiskiem wtórnym do schorzeń układu krążeniowo-oddechowego. Wyniki badań powinny być interpretowane w kontekście prezentowanych przez pacjenta dolegliwości.