Wynik badania scyntygrafii całego ciała

Witam. Po badaniu scyntografii całego ciała mam wniosek: "W rzucie głowy trzustki, szczególnie w okolicy wyrostka haczykowatego zwiększone nagromadzenie radioznacznika. W pozostałym obszarze bez zmian. Wynik badania wskazuje na obecność patologicznego ogniska z nadekspresją receptorów somatostatynowych w ww. okolicy." Dziękuję za odpowiedź.

Marta Mielniczuk

Witam, nie pisze Pani, z jakiego powodu i w ramach jakiej diagnostyki było zrobione badanie scyntygrafii, ale sam opis badania mógłby wskazywać na podejrzenie nowotworu neuroendokrynnego, jednak wynik musi przeanalizować lekarz zlecający badanie, biorąc pod uwagę również Pani objawy. Pozdrawiam.