Wynik badania stawu kolanowego i rzepki

W zachyłku nadrzepkowym bez wysięku, bez istotnego przerostu błony maziowej.Obrzęk ciała Hoffy.Szpary stawowe zwężone.Łękotka przyśrodkowa zawiera zwyrodnieniowe pęknięcia w obrębie trzonu z wysiękiem od strony przyczepu piszczelowego.Chondromalacja II/III st na pograniczu SRU i MFC.Dół podkolanowy z wysiękiem do kaletki międzybrzuchato-półbłoniastej z wytworzeniem niewielkiej torbieli o wym.9x8x8 mm.Co Pan sądzi o tym wyniku.Pozdrawiam

Witam,

nie leczymy wyniku badania tylko pacjenta. Badanie obrazowe jest jedynie uzupełnieniem wywiadu chorobowego i badania klinicznego.
Opisane zmiany można leczyć zachowawczo lub operacyjnie w zależności od dolegliwości.
Możliwe, że ich etiologia jest złożona - zmiany przewlekłe i pourazowe.
Wskazane jest badanie kliniczne i uzupełnienie wywiadu lekarskiego.