Wynik badania tarczycy u 40-latki

tarczyca położona na szyi, powiększona o wym: płat prawy 24X20X ok.70 mm, płat lewy 21x 17x ok 65 mm, cieśń gr. 4,5 mm. mąższ tarczycy o zaznaczającej się niejednorodności, w dolnej części prawego płata uwypukla się lite, izoechogeniczne ognisko o wym. okok. 13x 10 X 19 mm, powyzej podane ogniska sr. 6 mm,w płacie lewym dwa słabo odgraniczone izoechogeniczne, nieco niejednorodne ogniska o sr. 6 mm oraz sr. 3,5 mm, poza tym bez odgraniczonych zmian ogniskowych. Jak to mam interpretować?

Piotr Pilarski

Tarczyca jest powiększona. Potrzebne są dodatkowe badania hormonalne oraz przeciwciał. Możliwe, że konieczna będzie biopsja.

Pozdrawiam.