Wynik badania testosteronu u 22-latka

Witam, mam 22 lata 193cm wzrostu ważę 97kg wczoraj odebrałem wyniki badania testosteronu, wyszło mi 372.1 ng/dl przy normie 280-800. W moim wieku powinienem być raczej blisko maksymalnej wartości. Posiadam całkiem sporo tkanki tłuszczowej gromadzi się głównie na brzuchy, biodrach i klatce piersiowej w "damski" sposób. Czy można znacząco i naturalnie podnieść poziom testosteronu? Dodam, że estradiol wygląda już ok 31,29 pg/ml (norma labolatoryjna to 23-60

Witam Pana,

Proszę zgłosić się do endokrynologa, konieczne jest dok ladne badanie fizykalne i szczegółowy wywiad.. Testosteron faktycznie jest w Pana wieku niezbyt wysoki. Wywiad powinien uwzględniać m.in. dietę, leki, itd. Niewykluczone, że lekarz zaleci Panu dodatkowe badania. Warto również, aby Pan schudł, konieczne jest unikanie w diecie produktów sojowych, kurczaków z hipermarketu (zawierają hormony) itd.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz