Wynik badania tętnic domózgowych po udarze niedokrwiennym mózgu

Byłam na badaniu dopplerowskim tętnic domózgowych W opisie: W pętlach atlasu : po lewej stronie przepływ bez istotnych zmian 39/14cm/s, po prawej nieznacznie odpowiada niewielkiemu ok. 30% zwężeniu pola przekroju). Co to oznacza? W marcu tego roku miałam udar niedokrwienny mózgu. Od ok. 2 mies. są dni, że boli mnie głowa.
KOBIETA ponad rok temu

witam serdecznie,
oznacza to tylko, że Pani zmiany miażdżycowe w tętnicach szyjnych, jednak biorąc pod uwgę brak hemodynamicznie istotnych zaburzeń przepływu krwi, zmiany te wymagają jedynie okresowej kontrolo
w pani przypadku proponowałabym skoncentrować na szeroko pojetej profilaktyce wtórnej udaru
pozdrawiam
mgj