Wynik badania TK głowy bez kontrastu

Witam. Mama odebrała wynik z badania KT głowy bez kontrastu w przekrojach poprzecznych w warstwach o gr 1.5 i6 mm. Skierowanie było ze względu na zawroty głowy. Mama ma 60 lat. Zmian ogniskowych nie stwierdzono w mózgu, przewody słuchowe symetryczne, nie poszerzone, komora IV i zbiorniki kątów Mm w normie. Wnioski : niewielki zanik korowy obu polkul mózgu w okolicach czołowych. O czym to może świadczyć? Guz chyba wykluczony, chociaż nie wiem. Alzhaimer?

Piotr Jurczyk

Witam. Guza mózgu nie ma z pewnością, a zanik korowy mózgu jest zmianą często spotykaną w starszym wieku i świadczy o starzeniu się mózgu. W chorobie Alzheimera może występować, ale najważniejsza jest diagnostyka na podstawie objawów. Pozdrawiam.