Wynik badania TK klatki piersiowej u 54-latka

Janusz J. 54 lata badanie tk klatki piersiowej wykazało ie W segmencie 3 płuca prawego widoczna jest nieregularna konsolidacja tkanki płucnej ktura przylega do gurnego bieguna wneki .W okolicznej tkance płucnej widoczny naciek ktury pasmowata łączy sie z ogniskowo-pogrubiała opłucną.Zmiany przylegają do szczeliny między płatowej poziomej.Oskrzele do segmentu 3 zwęzone .W tkance płucnej obu płuc są drobne zmiany guzkowe o niejasnej etiologi ,zmiany pozapalne największy w segmencie10 płuca prawego.Pozostała tkanka płucna obu płuc prawidłowo powietrzna innych zmian ogniskowych mie uwidoczniona.Przektroje tchawicy i duzych oskrzeli prawidłowe.W śrudpiersiu widoczne są liczne pakiety powiękrzonych węzłow chłonnych-okołotchawiczych,tchawiczo-oskrzelowych nad i podosrogowo oraz oskrzelowo płucnych we wnęce prawej.Serce i duze naczynia zmian w badaniu nie wykazują.Drobna zmiana guzkowa w nadnerczu prawym.Czy to rak prosze o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Nie można tego wykluczyc natomiast na podstawie badań obrazowych nie mozna tego stweirdzić. Konieczne jest badanie wycinka tej zmieny. Prosze udac się do lekarza.