Wynik badania TK kręgosłupa 41-latka

Witam proszę o ocenę mojego TK. Badanie wykonano w opcji spiralnej przeglądowo. C1 – C3 – Ząb obrotnika bez objawów dyslokacji. Krążek m-k C2/C3 oraz struktury wewnątrzkanałowe prawidłowe. Kanał kręgowy i otwory m-k bez cech stenozy. Zmiany zwyrodnieniowe w stawie szczytowo-obrotowym pośrodkowym oraz w stawach m-k. C3/C4 – Niewielkie uwypuklenie tylnej części krążka m-k, modeluje worek oponowy. Kanał kręgowy i otwory m-k bez cech stenozy. Zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów i w st

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon